nedjelja, 22. listopada 2017.

#TV: Kronike Times Squerea (The Deuce, HBO, 2017.)




Nakon nedavnog neuspješnog pokušaja sa serijom The Vinyl, TV kuća HBO ponovno oživljava nostalgiju za prošlim vremenima koja su često daleko od idiličnih, ali su definitivno oblikovala sadašnjost u kojoj živimo.
Uspješno smo se vratili u 1980-te, a za to nije zaslužan tv program koji je baziran na reprizama akcijskog opusa Buda Spencera, već putem glazbe iz toga razdoblja koja je u zadnje vrijeme ponovno popularna na radio postajama, u klubovima i na TV-u.
Scenaristi David Simon i George Pelecanos, koji su prethodno uspješno surađivali na seriji Žica (The Wire), producirane od strane HBO-a u vremenskom razdoblju od 2002. do 2008. godine, vraćaju nas sa serijom Kronike Times Squerea (The Deuce) u New York 1970-ih godina.
Uz ovu TV seriju, kao učinkovito sredstvo kojim možemo probuditi nostalgiju za prošlim vremenima preporučio bih TV program VH1 Classic, kojim putujemo kroz vrijeme u svijetu popularne glazbe i možemo užìvati u glazbi koja je stvarana u vremenskom razdoblju od 1970-ih do 2000-ih godina. Nostalgičari će brzo istaknuti zaključak s kojim se i ja slažem: svijet glazbe bio bi ljepši bez neartikulirane EDM glazbe, jednodnevnih pop hitova i jeftinog blink-blink mentaliteta novog rapa...
Uspoređujući ovu seriju sa, na prvi pogled sličnim TV serijama ili projektima, uz Kronike bih spomenuo, po mojem mišljenju slabije pokušaje TV kuće HBO pod naslovom The Vinyl, te pretenciozan Netflixov projekt The Get Down.
Serija The Vinyl prikazuje glamurozni stil života newyorkškog Rock & Roll glazbenog producenta, čija radnja je smještena u 1970-te godine, a koja je meni osobno bila teško gledljiva te sam uz velike napore pogledao nekoliko epizoda i odustao, dok je serija The Get Down na pretenciozan prikazuje korijene hip hop kulture u New Yorku kroz priču o odrastanju tinejdžera u Južnom Bronxu na toliko loš i teatralan način da sam odustao nakon što sam pogledao pilot epizodu. Jednostavno nije bilo kemije koja bi zadržala moju pažnju niti je proradila solidarnost kako bih dao drugu šansu ovoj seriji. Ono što je zajedničko u oba projekta je prikazivanje Velike Jabuke, kako često tepamo gradu New Yorku, za vrijeme razvoja glazbenih stilova koji su danas dio popularne kulture, no o uspješnosti i feedbacku od strane publike i kritike govori činjenica da oba projekta ne ulaze u svoju drugu sezonu i smatraju se promašajem, za što po mojem mišljenju nije kriv odabir teme, nego način na koji je tema razrađena.
U središtu priče Kronike Times Squerea nalaze se blizanci Vincent i Frankie Martino, koje je odlično odigrao glumac James Franco nakon što je po mojem mišljenju prethodno odigrao solidnu rolu u mini-seriji TV kuće Hulu 11.22.63 koja je kreirana prema SF-triler noveli Stephena Kinga. Na početku serije Vincent zarađuje za život radeći u 2 lokala, a kako se priča razvija prihvaća posao voditelja bara čiji su vlasnici visoko rangirani članovi newyorkškog ogranka talijanske mafije povezani sa braćom Gambino. Za razliku od njega Frankie se prepustio životnom stilu koji uključuje kockanje, igranje pokera, klađenje, i nerijetko je tražen od strane lokalnih kamatara zbog neredovitog vraćanja zajmova. Njihova životna priča zakomplicirala se u trenutku kada Vincentu njegovi poslodavci ponude vođenje tzv. salona za masažu u kojem bi se nudile seksualne uloge. Vincent je u kompleksnoj situaciji iz razloga što braća Gambino ne prihvaćaju kada im netko kaže ne, radi se o začaranom krugu iz kojeg se najčešće izlazi sa višestrukim prijelomima ekstremiteta u boljem slučaju ili plivajući u rijeci Hudson sa betonskim cipelama na stopalima u lošijoj varijanti. Vincent se u početku zahvaljuje na ponudi, no nakon razgovora sa sestrinim mužem, koji zbog zdravstvenog stanja nije više u mogućnosti naporno raditi na gradilištu predomišlja se i preuzima novi posao.
Treći ključni lik je prostitutka Candy, koju igra glumica Maggie Gyllenhaal. U njezinoj priči,kao u dokumentarnom filmu realno nam je prikazan svijet prostitucije u kojem živi Candy, inače majka dječaka za kojeg se brine  baka. U ovom segmentu plastično nam je prikazan ulični život preko mreže svodnika i prostitutki, ponekad brutalan svijet u kojem nasilni svodnici vrše pritisak na svoje prostitutke, svijet u kojem postoje zlatna ulična pravila preživljavanja koja Candy krši jer djeluje samostalno bez zaštite svodnika što dodatno ugrožava njezinu sigurnost. Jedan od detalja u kojem se oslikava taj svijet je razgovor između dvojice svodnika kada dogovaraju prodaju mlade prostitutke jer jedan od njih misli da je djevojka premlada za posao pa će ju prepustiti drugome za razumnu svotu, uz pojašnjenje kako rade trade kao što se trade-aju košarkaški igrači u NBA Ligi.

U seriji Kronike Times Squerea sa glazbenog aspekta naglasak je stavljen na popularnu i crnu funk glazbu iz razdoblja u kojem se odvija ova TV serija. Ta glazba definitivno služi kao podloga u scenama kada izlazi iz juke-boxova u zadimljenim lokalima ili kada ju čujemo iz jurećih automobila na prometnim ulicama Velike Jabuke. Serija je snimana kao filmska verzija 1971. godine koja je snimljena iste godine, a ne kao verzija 1971. godine snimljena 2017. godine, što su htjeli postići članovi ekipe sa snimanja i u čemu su po mojem mišljenju i uspjeli. 
Za kraj ove objave od glazbe sam odabrao naslovnu temu Curtisa Mayfielda pod nazivom "(Don't Worry) If There's a Hell Below, We're All Going to Go"Booker T. & The M.G's sa pjesmom "Melting Pot".







Podaci koji zaslužuju da se spomenu: 
-Vanja Černjul član Hrvatske udruge snimatelja direktor  je fotografije ove odlične serije.
-američki rapper Method Man postio je kosu, nabavio ljubičasto odijelo i obogatio je svoju glumačku karijeru kao jedan od svodnika. 

nedjelja, 1. listopada 2017.

#MUSIC:Latin Trap scena

                Nakon zadnjih objava u kojima sam pisao o prošlosti i sadašnjosti žanra reggaetone, nastavljam priču vezanu uz Puerto Rico, gdje je unazad par godina razvijena jaka underground tzv. Latin Trap scena čiji predstavnici (kao na primjer portorikanski izvođač pod imenom Bad Bunny) polagano izlaze iz underground sfere i ostvaruju solidan komercijalni uspjeh. Dobar primjer tog procesa ostvario je B. Bunny u kolaboraciji sa kolumbijancem J. Balvinom u pjesmi "Si Tu Novio Te Deja Sola", te u suradnji sa portorikanskim reggaetone izvođačem Yandelom u pjesmi "Explicale".






Trap je glazbeni izričaj koji je nastao u južnim državama S.A.D.-a  1990.-tih godina, kao odgovor na East coast- West Coast priču koja je dominirala u hip hopu toga razdoblja ili pak kao evolucijski korak dalje hip hop žanra koji umjesto sampliranja starog jazza ili funka u produkciji koristi elektronske ritam mašine i nabrijane psihodelične sintisajzere. Naziv žanra proizlazi iz uličnog naziva Trap house, koji bi se mogao prevesti kao mjesto gdje se proizvodi i prodaje droga. Teme i motivi u Trap pjesmama su kriminalne radnje, seks, droga itd...
   Iz opasnih kvartova Atlante i Houstona gdje se tzv. lean -rekreativna droga koja se radi od sirupa za kašalj koji sadrži kodein-  pije kao voda, Trap se proširio planetom i nalazi se na svakom koraku. Posljedica komercijalnog proboja dovela je do toga da sada možemo poslušati latino-američki Trap, hrvatski Trap, indijski Trap itd...
       Tzv. Latin Trap je brzorastući podžanr Trapa koji je u zadnje vrijeme toliko popularan da su i reggaetonerosi - reggaetone izvođači i producenti, počeli mijenjati glazbenu podlogu koju uobičajeno koriste, odnosno sa tzv. Dem Bow ritma prelaze na Trap izričaj i elektronske ritam mašine.
     Tako je bivši reggaetoneros Farruko izjavio da se ugodnije osjeća u Trap vodama gdje puno više može eksperimentirati sa zvukom. Sa njegovog albuma "TrapXficante" možete u nastavku poslušati pjesmu "Cha, Cha,  Cha" na kojoj je ugostio Jacoba Forevera.


    A koliko su žanrovi isprepleteni pokazao nam je portorikanski izvođač Ozuna sa svojim albumom Odisea i brojnim gostovanjima u pjesmama drugih izvođača. Pa tako uspješno balansira od reggaetona na pjesmi "Cumpleanos" sa reggaetone šampionom Nickyjem Jamom, preko latin trapa u kolaboraciji sa Wisinom, već spomenutim Bad Bunnyjem, De La Ghettom, Archangelom, Norielom i Almightyjem u remixu pjesme "Escapate Conmigo", pa sve do romantičnog bachatas stila u pjesmi "Sobredosis" sa Romeom Santosom. 












srijeda, 27. rujna 2017.

#MUSIC: Reggaetone vol. 2, trenutni i budući hitovi

          Nakon upoznavanja se korijenima Reggaetone glazbe, o čemu sam pisao u prethodnoj objavi na blogu, sada ćemo se baviti sa recentnim izvođačima i recentnim hitovima koji su izdani ove i prošle godine.
     Tijekom siječnja 2017. godine na You Tubu objavljena je pjesma "Despacito" u izvedbi portorikanskog dvojca Louisa Fonsija i Daddyja Yankeeja. U nekoliko narednih mjeseci "Despacito" će postati veliki hit, kao i Macarena iz 1995. godine izveden na španjolskom jeziku i koji je jednako uspješno poharao top liste na planetarnoj razini. Na top listama kao što je poznato, uglavnom vladaju pjesme koje su otpjevane ili izvedene na engleskom jeziku. Trebalo je proći dvadesetak godina da se pjesma izvedena na španjolskom jeziku ponovno popne na tron. 
     Sam broj prikazivanja video spota pjesme "Despacito" na You Tubu se od siječnja eksponencijalno povećavao, te je trivijalan podatak da u ovom trenutku ima 3,8 milijardi pregleda. Tajna uspjeha pjesme je u tome što su spojene vokalne dionice Luisa Fonsija i Daddyja Yankeeja, koje se na prvo slušanje čine teško spojive i koje zvuče kao da se radi o dvije odvojene pjesme, no međutim produkcija je spojila nespojivo i hit je rođen. Kao što je i očekivano na valu uspjeha ove pjesme, latino-američka urbana pop glazba lakše je pronašla put do većeg broja slušatelja. 
            Tome u prilog govori i podatak kako je ovih dana na streaming servisu iTunes drugi najveći broj pregleda iz svijeta latino-američke glazbe ostvarila pjesma J. Balvina pod naslovom "Mi Gente". Ista će vjerojatno ubrzo detronizirati "Despacito" u remixu sa kanadskom pop senzacijom Justinom Bieberom, koja se trenutno nalazi na prvom mjesto po broju pregleda između svih latino-američkih izvođača.
             Pjesma "Mi Gente" je nastala u kolaboraciji sa francuskim DJ-em i producentom Willy Williamom, kao odgovor izvođača na izjave američkog predsjednika Donalda Trumpa koji je u svojoj predsjedničkoj kampanji najavio izgradnju zida na granici S.A.D-a i susjednog Meksika. Uloga glazbe prema autorima ove pjesme je povezivanje različitih kultura, dok su u istom trenutku vrlo glasni oni kojima je draže građenje zidova i stvaranje podjela. 



            J. Balvin je prošle 2016.  godine izdao svoj četvrti album pod naslovom Energia, radi se o albumu koji je nagrađen latinoameričkim Grammyjem, na kojem je surađivao sa hrpom producenata. Lista je dugačka pa uključuje, od sveprisutnog američkog producenta Pharella Williamsa koji je pjesmu "Safari" odpjevao na španjolskom jeziku, i u  nju utkao elemente hip-hopa u reggaetone ritam, do kolumbijskih reggaetone producenata Skya i Mostyja koji u pjesmi "Sigo Extranandote" surađuju sa J .Balvinom. Obje pjesme možete pogledati i poslušati u nastavku.







          Na kraju ove objave vraćam se na spomenutog Daddyja Yankeeja, portorikanskog kralja Reggaetona koji je 2004. godine popularizirao žanr sa hitom "Gasolina". Nesuđeni baseball igrač je u suradnji sa portorikanskim simfonijskim orkestrom ukazao na probleme žena tijekom borbe sa rakom dojke. Kako zvuči karakterističan agresivan rap Daddyja Yankeeja, hip-hop ritam i muziciranje simfonijskog orkestra u pjesmi pod naslovom "Yo Contra Ti" možete pogledati u nastavku.





nedjelja, 17. rujna 2017.

#MUSIC: Priča o Reggaetonu, od "Dem Bow" ritma sa Jamajke do mainstreama urbanog popa

       Mjesto gdje je počela priča o Reggaetonu je zeleni karipski otok Jamajka. Jamajka je ujedno mjesto na kojem je nastao Reggae, glazbeni pravac za koji možemo reći da je definitivno najveći legalni izvorni izvozni proizvod te države, uz ostale novije i starije jamajčanske glazbene derivate kao što su Dub, Dancehall, Raggamuffin itd. Kažem legalni, obzirom da postoje i ilegalni izvozni kanali s tog otoka koji distribuiraju značajne količine obožavane biljke rastafarijanaca, no međutim izvoz te biljke ne utječe na izračun  BDP ove karipske države.

       Za naš početak logičan je izbor objasniti porijeklo prepoznatljivog ritma koji krasi više od 80% Reggaetone produkcije. Nakon kratkog istraživanja dolazimo do 1990. godine i do pjesme pod nazivom "Dem Bow" koju izvodi jamajčanski reggae umjetnik Shabba Ranks, dok produkciju ove pjesme potpisuje Bobby Digital, a istu možete poslušati na linku ispod.

     U pjesmi Shabba Ranks propagira homofobne stavove uz svojevrsnu kritiku zapadnjačkog stila života i svega što on predstavlja gledano iz pozicije rastafarijanskih pobunjenika protiv kolonijalizma. Pjesma koristi "Kukunkun/Poco Man Jam" riddim koji je producirao jamajčanski producentski duo Steely & Clevie, dok je ta pjesma temeljena na pjesmi Gregory Pecka i Red Dragona. Kao i svaka nepredvidljiva životna priča, Shabba Ranks vrlo vjerojatno nije imao pojma da će "Dem Bow" ritam biti temelj jednog popularnog glazbenog pravca koji dvadesetak godina kasnije osvaja top liste diljem naše planete.
      Trivijalan je podatak da bi Bobby Digital izgradio barem dvije vile na brdu iznad Los Angelesa da je sudskim putem tražio zaštitu svojeg ritma, no koliko je poznato Bobby Digital se nije time zamarao. Inače Bobbyja Dixona, poznatijeg pod imenom Bobby Digital ne treba zamijeniti sa članom Wu Tang Clana RZA-om, američkim hip hop producentom koji je svoj alter ego Bobby Digital javno objavio 1998. godine prvim samostalnim albumom "Bobby Digital In Stereo".
      Samo ime Reggaetone izmislio je 1995. godine DJ NelsonDJ i producent koji je tražio naslov za svoj album i odigrao značajnu ulogu u razvoju Reggaetona. Rođen je u San Juanu na Puerto Ricu, gdje je počeo djelovati u Reggaetone glazbenom pokretu, koji je tada kao striktno underground pokret uglavnom zamišljen po uzoru na američku hip- hop i jamajčansku reggae kulturu. U oba glazbena izričaja, kao i u Reggaetonu ključni element je vokalna izvedba MCja i/ili pjevač i njegova poruka koja je upućena publici. Izvođači se izmjenjuju na mikrofonu uz ponavljajuće ritmove koje selektira DJ. Vokalna izvedba i produkcijski izričaj mješavina su žanrova, u početnom razdoblju razvoja žanra Reggaetone je inspiriran raggamuffinom, reggaeom, hip hopom i tradicionalnom karipskom glazbom, a ta široka baza seže do današnjih utjecaja elektronike, r&b-ja, trapa itd.
        Velik utjecaj na nastanak Reggaetona  imao je i jedan stariji žanr koji se naziva Reggae En Espanol, a nastao je kao posljedica iseljavanja Jamajkanaca u Panamu, gdje su isti tijekom 1970.-tih godina doseljeni kao radna snaga, te su očuvanjem svoje reggae kulture stvorili vrstu reggaea u kojem se spaja pjevanje na španjolskom jeziku sa reggae i dancehall glazbenim podlogama. U samom početku radilo se o obradama dancehall hitova sa Jamajke na španjolskom jeziku. S obzirom da španjolski jezik govori oko 500 miliona ljudi na našoj planeti, nije potrebno naglašavati koje su marketinške mogućnosti bilo kojeg glazbenog žanra na rečenom jeziku, pogotovo uzimajući u obzir veliko govorno područje Sjeverne i Južne Amerike, koje je definitivno realizirao upravo Reggaetoone, odnosno njegova urbana pop inačica. 
        Reggaetone je u petnaestak godina iz rane underground faze u 1990-tima, kada je bio zabranjivan od strane nadležnih vlasti Puerto Rica i  prozvan kao "Musica Negra", došao do crossover razdoblja u kojem su utjecaji drugih, uglavnom popularnih žanrova bili toliko veliki da se Reggaetone spojio sa popom, hip hopom, r&b-jem i drugim stilovima tako da je prozvan novim nazivom Reggaetone Latino. U crossover razdoblju marketing koji stoji iza glazbene produkcije pogurnuo je Reggaetone glazbu širem mainstream tržištu Latinske Amerike što je dovelo do sadašnjeg razdoblja u kojem popularna inačica Reggaetonea vlada popularnom urbanom glazbom i osvaja vrhove ljestvica diljem svijeta. Reggaetone i njegove korijene, povijest i razvoj obradio je Wayne Marshall u svojoj knjizi pod naslovom: "Dem Bow, Dembow, Dembo: Translation and Transnation in Reggaetone".
          Za završetak današnje priče o Reggaetonu odabrao sam nekoliko Reggaetone pjesama koje su obilježile posljednje razdoblje u kojem se promovirao u urbani pop mainstream glazbeni pravac koji nerijetko izbacuje popularne hitove. Za početak sam izabrao Nicky Jama sa svojim hitom iz 2014. godine pod nazivom "Travesuras", te pjesme dvojice kolumbijskih izvođača: Malume pod nazivom "Felices los 4" i pjesmu J. Balvina pod nazivom "Mi Gente" na kojoj surađuje sa Willy Williamom, obje izdane u ovoj godini.

















 

utorak, 9. svibnja 2017.

BONOBO @ Mixmag Live 2017 (DJ set)





0:00 Bambro Kojo Ganda - Bonobo

5:26 Outlier - Bonobo
11:00 Church - Nadastrom vs Heartbreak
14:15 7th Sevens - Bonobo
18:38 The Path - Concept Neuf (Sofrito Edit)
22:45 Cirrus - Bonobo
27:25 Lila Club -DJ Click
32:27 Tyrion - O'Flynn
35:22 We Could Forever - Bonobo
38:25 Flight Formation - Soccer96
42:25 Leave You - Tee Mango
47:25 Boston Common - Bonobo
53:09 Nein Fortiate - Denis Sulta
57:14 Voices - John Talabot
1:01:47 Avebury - Appleblim
1:05:50 Dope(Tsoth Edit) - Butch
1:11:07 N***az Fightin - Scottie B
1:13:10 2 Bad Mice - Hold It Down
1:14:28 Never Wanna Lose You - Doc Daneeka
1:17:42 Existence - KiNK
1:21:45 Casa (Axel Boman dub mix) - Dinky
1:25:59 Shakara (Ossie's Bump edit) - Fela Kuti
1:30:49 Rose Rouge - St Germain
1:35:55 Sing It Back - Moloko (Maribou State & PEDit)
1:38:57 Iyp - Dark Sky
1:42:26 Kerala - Bonobo
1:46:50 Kilter - Dark Sky
1:51:11 The Best i Could do - Young Marco
1:54:58 North Shore - B.Traits

utorak, 2. svibnja 2017.

YOU TUBE PLAYLIST:BONOBO









Bonobo- The Shark

Bonobo - Pick Up

Amon Tobin-Easy Muffin

Bonobo - Bambro Koyo Ganda (feat. Innov Gnawa)

YOU TUBE PLAYLIST:BALEARIC CHILL OUT




Jose Padilla & Chris Zippel - Akamundo (Tempelhof Remix)

Jaime Read- Is It Real What U Feel

Mark Barrott - Brunch With Suki (CFCF Mix)

Mark Barrott - Cirrus & Cumulus

The Penguin Cafe Orchestra - Music For A Found Harmonium


ponedjeljak, 1. svibnja 2017.

#TV: SILICON VALLEY S 04

HBO-ova komična serija Silicon Valley je u travnju ušla u svoju četvrtu sezonu


Informatički majstori iz inkubatora Erlicha Bachmana koji su vezani uz Pied Piper start up kompaniju u Silicijskoj dolini, vračaju se u četvrtoj sezoni u borbu na tržište na kojem je konkurencija opasna te uz prosječan proizvod nema opstanka


U novoj sezoni očekujemo dobar izbor glazbe koja prati tzv. closing credits-a, odnosno glazbe koja prati završne kadrove, pa tako u prvoj epizodi čujemo odličnu kolaboraciju pod naslovom "Systematic" . 


Radi se o spoj flowa Nasa, hip hop prvaka iz Queensa dok je instrumentalna podloga uradak DJ Shadowa, o njegovom posljednjem albumu pod naslovom "The Mountain Will Fall" sam ranije pisao na blogu.




Video chat aplikacija koju je Pied Piper tim razvijao uz aplikaciju koja radi kompresiju glazbenih podataka nije zadovoljila visoke standarde Richarda Hendricksa koji trenutno obavlja funkciju CEO-a Pied Pipera. 



U prvoj epizodi četvrte sezone gledamo kako je Richardovo samopouzdanje  uzdrmano početnim lošijim rezultatima video chat aplikacije. Odgovor na pitanje kako će se, u kojem smjeru i da li će se aplikacija Pied Piper nastaviti razvijati dobiti ćemo u nastavku sezone ove sjajne serije. 


nedjelja, 30. travnja 2017.

BONOBO: MIGRATION

Simon Green, čovjek koji stoji iza imena Bonobo izdao je u siječnju 2017. godine svoj šesti album pod naslovom "Migration" 


Bonobo u prvom desetljeću ovog stoljeća producira 4 samostalna albuma, te je u početnom razdoblju svoje karijere od kritike i ljubitelja elektroničke glazbe prepoznat kao jedan od vodećih talenata downtempo glazbe. S vremenom je prozvan  jednim od vođa ekspanzije tog glazbenog pravca.
Za nezavisnu izdavačku kuću Tru Thought Bonobo izlazi sa 12" vinilom, radi se o  retro funk/jazz instrumentalu pod naslovom "The Shark" . Zahvaljujući You Tubu možemo se vratiti u 2001. godinu i poslušati ovaj instrumental.  


Kako je dvije godine kasnije zvučao Bonobo možemo provjeriti ukoliko uključimo, pogledamo i poslušamo video spot za stvar "Pick Up" sa albuma Dial "M" For Monkey  ------>> 



Kao jednog od onih koji su svojim radom vrlo vjerovatno inspirirali Simona Greena i velik broj producenata elektroničke glazbe istaknuo bih brazilskog producenta sa britanskom adresom Amona Tobina.

Na albumu Bricolage koji je izašao 1997. godine za Ninja Tune, nalazi se stvar  "Easy Muffin",  nu-funk-jazz instrumental koji spada u konzervativniji dio opusa ovog producenta. 





Nakon povratka u prašnjavu prošlost downtempo glazbe logično pitanje koje slijedi je kako Simon Green poznatiji kao Bonobo zvuči danas. Odgovor je na albumu Migration u house ritmu uz primjese sjeverno afričkog melosa sa stvari "Bambro Koyo Ganda". 






 

nedjelja, 12. ožujka 2017.

#TV: FARGO SEZONA III



Kao što je prethodno najavljeno TV mreža FX 19. travnja ove godine premijerno počinje sa prikazivanjem treće sezone serije FARGO

Radnja treće sezone ove kriminalističke drame vremenski je smještena u 2010. godinu, odnosno u razdoblje četiri godine nakon radnje prve sezone i usmjerena je prema izjavama kreatora serije Noaha Hawleya selfie kulturi u kojoj sada živimo.
Nestrpljivo očekujemo prvu epizodu pod naslovom "Law of Vacant Places, te impresivnu glumačku ekipu koju ove sezone između ostalih uključuje tranformiranog Ewana McGregora u čak dvije uloge te Carrie Coon koju smo 2014. gledali u odličnoj kriminalističkoj drami "Nestala". Iako se radi o serijalu koji ima naglašeni zimski ugođaj u kojem dominiraju eksterijeri Sjeverne Dakote  ne sumnjam da će pravi fanovi serije Fargo ovo proljeće uživati u novim epizodama.